KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 7775096

nr 777 5096

Frans Lindström

(1874-1954), Sverige

Akvarell, Frans Lindström (1874-1954), motiv från Dalarna, signerad, motivets mått: 32x24, 5

Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.

Utrop:

300 kr

måndag 17 september 2012
kl 17:12:33

Frans Lindström

Läs mer om Frans Lindström